Sevgili Anne-Babalar,

    Okul Öncesi Eğitim, geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızın hayata daha donanımlı hazırlanmaları, daha bilgili ve dirayetli olmaları için attıkları ilk adımdır.

    Çocuklarımızın hayata doğru başlangıçlar yapabilmesi için, konusunda uzman öğretmenlerimizle dün olduğu gibi bugün de tam kadro eğitime hazırız.

    Sizin kurumunuz olan Sevgi Çiçekleri Kreş ve Gündüz Bakımevi ‘nin en önemli misyonu, ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen yeteneklerini ve zeka düzeylerini, erken çocukluk döneminde donanımlı eğitimciler desteği ile fark etmek, geliştirmek ve yönlendirmektir. Ayrıca, anne-babaları bu bilinç dâhilinde düşünmeye yönlendirip ,özendirici çalışmalar hazırlayarak, katılımlarını sağlamak arzusundayız...

    Günümüzde ebeveynlerin çocuklarını pedagojik ilkeler ışığında yetiştirmeye çalıştıkları gözlenmektedir. Doğumdan itibaren çocuğun kişiliğinin oluşumunda ve yapılanmasında temelin çocukluk döneminde atıldığı, bu dönemde olumlu olumsuz tüm yaşananların yetişkinlik döneminde kişinin hayatını etkileyeceği eğitimcilerce de kabul edilen bir gerçektir. Bu temelin en önemli yapı taşları ise sevgi ve güvendir. Aile ortamında yeterli sevgi ve güven duygusuyla büyüyen, anaokulunda gerekli okulöncesi eğitimi alan çocuğun ilköğretim döneminden başlayarak, hayatının her alanında başarılı olacağı kesindir.

    Müessesemizde, Sevgi ve Güven şemsiyesi altında "OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YAŞAMIN TEMELİDİR, ÇOCUĞU HAYATA HAZIRLAYAN EN ÖNEMLİ SÜREÇTİR, HER ÇOCUK BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR." bilinciyle eğitim yapılmaktadır.

   http://www.ozelsevgicicekleri.com